#philadelphiacheese Instagram Photos & Videos

philadelphiacheese - 12002 posts

Latest Instagram Posts

  • kuzhina_shtepise_sime - Kuzhina shtepise sime @kuzhina_shtepise_sime 1 week ago
  • Miremengjesiii😊😊. Uroj qe dita juaj te jete e embel si #cheesecake qe do ju shpjegoj tani 🤗.
Ne fakt une ne koken time sa here pregatis nje te tille mendoj  a ka valle embelsire me te mire e me aromatike se kjo🙈 se di kush nga ju e ndan kete mendim me mua 👋🏻.
Le ta “mbulosh” lart me cfaredo receli, fruti etj njelloj i mire do te dali. Eshte kalorik po eshte dhe shume simpatik ne pamje e te lepish pirunin ne shije hahahah.
Masat jane si me poshte:
Per pjesen e poshtme:
250 gr biskota #digestive 🍪
100 gr gjalp te shkrire.
Per kremin:
500 gr djathe i bute #philadelphiacheese 
3 veze.🥚🥚🥚
150 ml pana te ftohte nga frigoriferi. @hoplafacilelabonta 
150 gr kos grek.
Pak vanilje.
100 gr sheqer.
Per pjesen lart:
10 fiq.
100 gr arra te qeruara.
2 luge mjate.
1 luge caji gjalpe.
Si fillim kujdesemi qe biskotat ti bejme pluhur dhe per kete na ndihmon frullatori ose blenderi si mund ta quani ju. Por edhe nese nuk ju ndodhet nje i tille ne shtepi ju tregoj nje menyre praktike:
Ne nje qese te madhe nga ato me zip pra qe lart kane nje shirit qe hapet e mbyllet fusni biskotat dhe mbylleni duke e nxjerre ajrin jashte se plasin pastaj 😜.
I shtypni me nje rrahes biftekesh ose okllai te trashe derisa behen pkuhur.
I bashkojme me gjalpin e shkrire dhe i shtrojme ne nje tepsi me anesore te hapshme @tescoma_albania E ka shume te mire kete 👌dhe e shtypim mire me nje luge derisa e shtrojme dhe bejem e anesore me to.
E fusim ne frigorifer dhe nderkihe pregatisim kremin ku me nje rrahese bejme bashke ne fillim djathin, sheqerin,vaniljen dhe me ps shtojme kosin, vezet nje e nga nje dhe ne fund #pannamontata.
E hedhim kremin mbi bazen me biskota dhe e pjekim ne 160 grade per 1 ore e 15 min.
Pasi eshte ftohur mire i hedhim recelin e fikut qe e bera duke pjekur pak arrat ne nje tenxhere e me pas shtova fiqte e prere, mjaltin e pas 10 min gjalpin. I “kaurdisa” per rreth 7-8 min te tjera e pasi u ftohen dhe keto mbulova cheesecake-n. #adeolaskitchen #gatimetemia #kuzhinashtepisesime #cheesecake #noci #ficchi #miele #lemillericette #instasweets #dolci #dolcifattiincasa #belloebuonorepost Miremengjesiii😊😊. Uroj qe dita juaj te jete e embel si #cheesecake qe do ju shpjegoj tani 🤗. Ne fakt une ne koken time sa here pregatis nje te tille mendoj a ka valle embelsire me te mire e me aromatike se kjo🙈 se di kush nga ju e ndan kete mendim me mua 👋🏻. Le ta “mbulosh” lart me cfaredo receli, fruti etj njelloj i mire do te dali. Eshte kalorik po eshte dhe shume simpatik ne pamje e te lepish pirunin ne shije hahahah. Masat jane si me poshte: Per pjesen e poshtme: 250 gr biskota #digestive 🍪 100 gr gjalp te shkrire. Per kremin: 500 gr djathe i bute #philadelphiacheese 3 veze.🥚🥚🥚 150 ml pana te ftohte nga frigoriferi. @hoplafacilelabonta 150 gr kos grek. Pak vanilje. 100 gr sheqer. Per pjesen lart: 10 fiq. 100 gr arra te qeruara. 2 luge mjate. 1 luge caji gjalpe. Si fillim kujdesemi qe biskotat ti bejme pluhur dhe per kete na ndihmon frullatori ose blenderi si mund ta quani ju. Por edhe nese nuk ju ndodhet nje i tille ne shtepi ju tregoj nje menyre praktike: Ne nje qese te madhe nga ato me zip pra qe lart kane nje shirit qe hapet e mbyllet fusni biskotat dhe mbylleni duke e nxjerre ajrin jashte se plasin pastaj 😜. I shtypni me nje rrahes biftekesh ose okllai te trashe derisa behen pkuhur. I bashkojme me gjalpin e shkrire dhe i shtrojme ne nje tepsi me anesore te hapshme @tescoma_albania E ka shume te mire kete 👌dhe e shtypim mire me nje luge derisa e shtrojme dhe bejem e anesore me to. E fusim ne frigorifer dhe nderkihe pregatisim kremin ku me nje rrahese bejme bashke ne fillim djathin, sheqerin,vaniljen dhe me ps shtojme kosin, vezet nje e nga nje dhe ne fund #pannamontata. E hedhim kremin mbi bazen me biskota dhe e pjekim ne 160 grade per 1 ore e 15 min. Pasi eshte ftohur mire i hedhim recelin e fikut qe e bera duke pjekur pak arrat ne nje tenxhere e me pas shtova fiqte e prere, mjaltin e pas 10 min gjalpin. I “kaurdisa” per rreth 7-8 min te tjera e pasi u ftohen dhe keto mbulova cheesecake-n. #adeolaskitchen #gatimetemia #kuzhinashtepisesime #cheesecake #noci #ficchi #miele #lemillericette #instasweets #dolci #dolcifattiincasa #belloebuonorepost
  • Miremengjesiii😊😊. Uroj qe dita juaj te jete e embel si #cheesecake qe do ju shpjegoj tani 🤗. Ne fakt une ne koken time sa here pregatis nje te tille mendoj a ka valle embelsire me te mire e me aromatike se kjo🙈 se di kush nga ju e ndan kete mendim me mua 👋🏻. Le ta “mbulosh” lart me cfaredo receli, fruti etj njelloj i mire do te dali. Eshte kalorik po eshte dhe shume simpatik ne pamje e te lepish pirunin ne shije hahahah. Masat jane si me poshte: Per pjesen e poshtme: 250 gr biskota #digestive 🍪 100 gr gjalp te shkrire. Per kremin: 500 gr djathe i bute #philadelphiacheese 3 veze.🥚🥚🥚 150 ml pana te ftohte nga frigoriferi. @hoplafacilelabonta 150 gr kos grek. Pak vanilje. 100 gr sheqer. Per pjesen lart: 10 fiq. 100 gr arra te qeruara. 2 luge mjate. 1 luge caji gjalpe. Si fillim kujdesemi qe biskotat ti bejme pluhur dhe per kete na ndihmon frullatori ose blenderi si mund ta quani ju. Por edhe nese nuk ju ndodhet nje i tille ne shtepi ju tregoj nje menyre praktike: Ne nje qese te madhe nga ato me zip pra qe lart kane nje shirit qe hapet e mbyllet fusni biskotat dhe mbylleni duke e nxjerre ajrin jashte se plasin pastaj 😜. I shtypni me nje rrahes biftekesh ose okllai te trashe derisa behen pkuhur. I bashkojme me gjalpin e shkrire dhe i shtrojme ne nje tepsi me anesore te hapshme @tescoma_albania E ka shume te mire kete 👌dhe e shtypim mire me nje luge derisa e shtrojme dhe bejem e anesore me to. E fusim ne frigorifer dhe nderkihe pregatisim kremin ku me nje rrahese bejme bashke ne fillim djathin, sheqerin,vaniljen dhe me ps shtojme kosin, vezet nje e nga nje dhe ne fund #pannamontata. E hedhim kremin mbi bazen me biskota dhe e pjekim ne 160 grade per 1 ore e 15 min. Pasi eshte ftohur mire i hedhim recelin e fikut qe e bera duke pjekur pak arrat ne nje tenxhere e me pas shtova fiqte e prere, mjaltin e pas 10 min gjalpin. I “kaurdisa” per rreth 7-8 min te tjera e pasi u ftohen dhe keto mbulova cheesecake-n. #adeolaskitchen #gatimetemia #kuzhinashtepisesime #cheesecake #noci #ficchi #miele #lemillericette #instasweets #dolci #dolcifattiincasa #belloebuonorepost
  • 1248 28